SPM zmienia barwy przed sezonem 2019

Zespół Schmidt Peterson Motorsports ogłosił w piątek rozszerzenie współpracy z firmą Arrow Electronics, która została sponsorem tytularnym i tym samym jej barwy będą widnieć na obu samochodach ekipy.

Współpraca pomiędzy obiema organizacjami została nawiązana w 2013 roku i początkowo obejmowała stworzenie unikalnego systemu sterowania samochodem drogowym, z którego mógłby korzystać współwłaściciel ekipy Sam Schmidt, który został sparaliżowany po wypadku na torze IndyCar.

„Dzisiejsza informacja stanowi spełnienie marzeń” – powiedział Schmidt. „Mike Long i cały zespół w Arrow mieli na początku wizję stworzenia systemu, który pozwolił mi zasiąść za kierownicą po 16 latach paraliżu, co odmieniło moje życie oraz milionów na całym świecie. Teraz, zostając sponsorem tytularnym, zapewnili nam zasoby potrzebne do spełnienia innego marzenia, jakim jest zwycięstwo w Indy 500 oraz zdobycie mistrzostwa w IndyCar”.

Barwy Arrow były dotychczas widoczne na samochodzie #5, prowadzonym przez Jamesa Hinchcliffe’a, a od tego roku otrzyma je również auto #7, które poprowadzi debiutujący Marcus Ericsson. Podczas prezentacji ekipy był obecny również samochód #6, który zespół jest gotów wystawić w chwili, gdy Robert Wickens będzie zdolny powrócić na tor po swoim poważnym wypadku w Pocono.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league