HSR będzie korzystać z silników Hondy

Zespół Harding Steinbrenner Racing poinformował o podpisaniu kontraktu z Hondą na dostawy silników w sezonie 2019 IndyCar Series. Nowy w stawce zespół wystawi dwa samochody dla debiutujących Patricio O’Warda i Coltona Herty.

„Biorąc wszystko pod uwagę, to najlepiej nam pasowało” – powiedział szef zespołu Brian Barnhart. „To ułatwi życie nam, IndyCar, Andrettim, Hondzie i Chevroletowi. Chciałbym wyrazić wdzięczność za wszystko, co Chevrolet zrobił dla nas w 2018 roku, ale patrząc na zaangażowanie Hondy w rozwój talentów, był to dla nas oczywisty wybór. Myślę, że to korzystna decyzja dla naszego zespołu”.

Zespół HSR powstał ze współpracy właściciela ekipy Harding Racing Mike’a Hardinga z zaangażowanym w Indy Lights Georgem Steinbrennerem IV. HSR może cieszyć się wsparciem technicznym czołowego zespołu Hondy Andretti Autosport, co wzbudziło niemałe kontrowersje – zespół zadebiutował bowiem podczas ostatniego wyścigu sezonu 2018 wykorzystując silniki Chevroleta. Zmiana jednostek napędowych pozwoli uniknąć dalszych potencjalnych konfliktów.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league