McLaren nie wystartuje w pełnym sezonie IndyCar

Szef McLaren Racing Zak Brown potwierdził, że jego zespół nie przystąpi w przyszłym roku do pełnego cyklu serii IndyCar.

„Podjęliśmy decyzję, aby nie rywalizować w pełnym sezonie 2019” – powiedział Amerykanin. „Krótko mówiąc nie jesteśmy gotowi i skupiamy się na Formule 1, zatem nie będziemy tego robić w 2019 roku. Jak wspominałem wcześniej, mamy ku temu zamiar w niedalekiej przyszłości”.

McLaren wziął udział w ubiegłorocznym wyścigu Indianapolis 500, współpracując z zespołem Andretti Autosport. Wznowienie tego partnerstwa nadal stanowi jedną z możliwości: „Jeśli chodzi o Indy 500, pozostaje to w kręgu naszych zainteresowań. Decyzję w tej sprawie podejmiemy w trakcie przerwy zimowej i jest to coś, co Fernando [Alonso] chciałby zrobić. W tej chwili skupiamy się jednak na F1 i tak pozostanie, dopóki nie zaczerpniemy świeżego powietrza”.

Brytyjski producent negocjował warunki współpracy z kilkoma obecnymi w IndyCar zespołami, przede wszystkim z Andretti Autosport. Nie doszło to jednak do skutku, w związku z czym Andretti związał się z ekipą Harding Racing, aby wprowadzić do serii dwóch swoich kierowców Indy Lights – Patricio O’Warda i Coltona Hertę.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league