Rosenqvist przechodzi do IndyCar

Zespół Chip Ganassi Racing ogłosił podpisanie kontraktu z Felixem Rosenqvistem na sezon 2019 IndyCar Series. Szwed będzie partnerem aktualnego mistrza serii Scotta Dixona.

26-latek posiada duże doświadczenie w wyścigach samochodów jednomiejscowych, z czego najnowsze zdobył reprezentując fabryczny zespół Mahindry w Formule E. Swój pierwszy sezon w elektrycznej serii wyścigowej zakończył na trzecim miejscu i ma na swoim koncie łącznie trzy zwycięstwa. Jego wcześniejsze sukcesy obejmują dwa zwycięstwa w Grand Prix Makau oraz tytuł w Europejskiej Formule 3.

„Stwierdzić, że jestem zachwycony i podekscytowany tym krokiem w mojej karierze byłoby niedopowiedzeniem” – powiedział Rosenqvist. „Przejście do IndyCar i jazda dla Chipa to spełnienie marzeń. Śledzę poczynania zespołu od kiedy pamiętam i jest to ekipa oraz właściciel, których chciałby reprezentować każdy kierowca. Scott miał kolejny znakomity sezon z trzema zwycięstwami i piątym tytułem, zatem nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego partnera. Nie mogę się doczekać aż zacznę mieć swój wkład w zespół”.

Rosenqvist posiada doświadczenie na niektórych torach IndyCar, wliczając w to obiekty owalne – zawdzięcza to częściowemu programowi Indy Lights w 2016 roku, w trakcie którego odniósł trzy zwycięstwa.

Nie wiadomo jeszcze, czy Szwed będzie łączyć występy w IndyCar z okazjonalnymi startami w Formule E, jak niedawno sugerowano.

Źródło: indycar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league