Honda zdobywa mistrzostwo producentów IndyCar

Po zakończeniu niedzielnego wyścigu IndyCar Series w Sonomie, prezes Honda Performance Development Art St. Cyr odebrał pierwszy puchar za mistrzostwo producentów dla Hondy od 2005 roku.

To siódmy tytuł dla japońskiego producenta od czasu wejścia do IndyCar w 1994 roku oraz pierwszy od wznowienia rywalizacji silników w 2012 roku. Silniki Hondy odniosły zwycięstwa w 11 z 17 tegorocznych wyścigów, za sprawą sześciu różnych kierowców i pięciu różnych zespołów.

„Co za wspaniały sposób na zakończenie fantastycznego sezonu” – powiedział St. Cyr. „Jedenaście zwycięstw, rozdzielonych pomiędzy pięć naszych zespołów, świadczy o jakości współpracy HPD z naszymi klientami. Ryan [Hunter-Reay] zaprezentował wspaniałą jazdę na koniec sezonu, co dobrze rokuje na St. Petersburg, a inspirująca jazda Alexandra [Rossiego] pokazuje, dlaczego jest on przyszłym mistrzem tego sportu. Gratulacje dla Scotta [Dixona] za wywalczenie piątego tytułu – naprawdę jest najlepszym z naszego pokolenia”.

Honda zakończyła sezon z dorobkiem 1550 punktów – o 382 więcej od konkurującego Chevroleta, który zdobył sześć poprzednich tytułów.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league