Juncos zamierza wystawiać dwa samochody w IndyCar

Właściciel zespołu IndyCar Ricardo Juncos wyraził zamiar powiększenia swojej ekipy o drugi samochód przed kolejnym sezonem. Zespół Juncos Racing zadebiutował podczas ubiegłorocznego wyścigu Indianapolis 500, a w tym roku uczestniczył w 11 z 15 dotychczasowych wyścigów.

„Wystawianie dwóch aut to właściwy wybór, bo chcemy poprawiać nasze osiągi, a to trudne dla kierowców, kiedy nie mają z kim porównać danych” – powiedział Juncos. Nie pomaga to też ekipie, bo kiedy traci się pół sekundy, inżynier nie wie jaka jest tego przyczyna. Drugi samochód pomaga rozwiać wątpliwości. Mamy w tej chwili zapasowy samochód, gotowy do startu, a także zamówiliśmy trzecie podwozie, które powinno być gotowe za kilka tygodni”.

Zespół w tym roku wystawiał auto dla trzech różnych kierowców – mistrz Indy Lights Kyle Kaiser uczestniczył w czterech wyścigach, René Binder w sześciu, a Alfonso Celis Jr wystartuje w ten weekend pod raz drugi.

„Nie ma kierowców z budżetem na cały sezon, więc pewnie w przyszłym roku też będziemy wystawiać kilku różnych zawodników. Mając dwa samochody możemy przynajmniej dać im oraz nam szansę pokazać, na co ich stać”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league