Władze stanu Michigan podpisały nowy kontrakt na organizację wyścigu ulicznego na terenie Belle Isle w Detroit. Trzyletnia umowa może zostać wydłużona o kolejne dwa lata, aż do 2023 roku.

Choć wpływy z organizacji wyścigu pozwoliły na 13-milionową inwestycję w renowację wyspy oraz parku Belle Isle – zaniedbanych po kryzysie finansowym i bankructwie miasta Detroit – lokalne stowarzyszenia są nieprzychylne wydarzeniu, a członkowie Belle Isle Concern protestowali przed torem podczas trzech ostatnich edycji.

W celu złagodzenia negatywnych nastrojów organizatorzy obiecali skrócenie czasu potrzebnego na budowę oraz rozbiórkę tymczasowego obiektu do 60 dni w przyszłym roku oraz do 59 dni w kolejnych latach – o 35 dni mniej niż było potrzebne w 2015 roku.

„Wysłuchaliśmy wszystkich opinii i doceniamy podejście wszystkich oraz wsparcie dla wyścigu” – powiedział prezes organizacji Detroit Grand Prix Michael Montri. „To była ważna część procesu i dzięki temu dokonaliśmy w ostatnich latach poważnych zmian w sposobie organizacji. Skupiamy się teraz na obchodach 30. wyścigu w Detroit w 2019 roku”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race