Będący w trakcie swojego pierwszego pełnego sezonu w serii IndyCar zespół Harding Racing rozważa wystawienie drugiego samochodu już podczas finału sezonu w Sonomie, aby przygotować się do rozbudowy ekipy w trakcie przerwy zimowej.

„Mamy zamiar wystawiać dwa samochody w sezonie 2019, w związku z czym rozmawiamy z wieloma zainteresowanymi kierowcami, w tym tymi startującymi w serii Indy Lights” – powiedział szef zespołu Brian Barnhart. „Oczywiście budżet będzie decydujący, także w tym czy wystawimy drugi samochód podczas rundy w Sonomie – na tę chwilę nic nie jest przesądzone”.

Zespół zadebiutował w IndyCar podczas ubiegłorocznego wyścigu Indianapolis 500 i jak dotąd wywalczył jedno piąte miejsce na torze w Teksasie. W tym sezonie Gabby Chaves ani razu nie przebił się jednak do czołowej dziesiątki, a jego najlepsze wyniki to dwa 14. miejsca w St. Petersburgu oraz w Indianapolis.

Pośród kandydatów do utworzenia ekipy z 24-letnim Kolumbijczykiem wymienia się lidera klasyfikacji Indy Lights Coltona Hertę oraz jego bezpośrednich rywali Paro O’Warda oraz Santiego Urrutię.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race