Newgarden zdobywa pole position

Ubiegłoroczny mistrz IndyCar Series Josef Newgarden wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu na torze Road America. Reprezentant Team Penske pokonał swojego zespołowego kolegę Willa Powera.

Już w trakcie rywalizacji w grupach doszło do niespodzianek – najpierw do kolejnej części nie awansował Marco Andretti, jako jedyny z czwórki kierowców Andretti Autosport, a później z rywalizacji został wyeliminowany Simon Pagenaud, któremu zabrakło 0,0003 sekundy do poprawienia czasu Spencera Pigota. Do czołowej dwunastki nie weszli też m.in. James Hinchcliffe i Tony Kanaan.

W sesji Q2 tempo narzucił Alexander Rossi, który o 0,1298 sekundy pokonał Newgardena. Trzeci był Ryan Hunter-Reay, a czwarty Sébastien Bourdais. Do czołowej szóstki awansowali również Robert Wickens i Will Power – rozdzieleni różnicą 0,0008 sekundy – a w strefie spadkowej znaleźli się m.in. Takuma Sato oraz lider klasyfikacji generalnej Scott Dixon, który wystartuje z ósmego pola.

Podczas ostatniej części kwalifikacji tempo narzucili kierowcy Team Penske – Newgarden wywalczył pole position z czasem 1:43,2026 i o 0,0482 sekundy pokonał Powera. Najlepszym kierowcą Hondy był Hunter-Reay, który o 0,05 sekundy pokonał Rossiego, a stawkę zamknęli Wickens oraz Bourdais.

Niedzielny wyścig na dystansie 55 okrążeń rozpocznie się o godzinie 19 polskiego czasu.