W ramach przygotowań do wystawienia swojego zespołu w IndyCar Series, McLaren wyraził zainteresowanie pozyskaniem czterokrotnego mistrza serii Scotta Dixona.

Choć brytyjski producent wciąż nie potwierdził swoich planów związanych z IndyCar, prace zakulisowe idą pełną parą. Marka prowadzi rozmowy z dwoma potencjalnymi partnerami po stronie Hondy – Andretti Autosport oraz Rahal Letterman Lanigan – oraz jednym ze strony Chevroleta, czyli Ed Carpenter Racing.

Dotychczas niewiele mówiono o tym, kto miałby poprowadzić samochód w barwach McLarena, a wszelkie sugestie na ten temat najczęściej wspominały nazwisko Fernando Alonso. Okazuje się jednak, że już w kwietniu zespół rozmawiał ze Scottem Dixonem.

Nowozelandczyk mógłby tym samym startować w ekipie założonej przez swojego rodaka Bruce’a McLarena, z kolei zespół pozyskałby pewnego kierowcę. Po trudnym początku sezonu, Dixon odniósł jednak dwa zwycięstwa i wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wraz z ekipą Chip Ganassi Racing, z którą jest związany nieprzerwanie od 18 lat. Perspektywa piątego tytułu z pewnością nie zachęca do wprowadzania zmian.

Taki scenariusz pasowałby jednak Hondzie, która będzie zaopatrywać McLarena w silniki, o ile ten zwiąże się z Andretti Autosport lub RLL. Dixon należy bowiem do ulubieńców japońskiego producenta, w przeciwieństwie do Alonso – zwłaszcza po jego krytycznych komentarzach wobec ich jednostek napędowych oraz rozpoczęciu startów dla zespołu LMP1 Toyoty. Jeśli więc McLaren liczy na zniżki w dostawach silników lub większe wsparcie Hondy, musi zrezygnować z usług Hiszpana.

W gronie kandydatów jest wymieniany również Nicolas Latifi, którego ojciec został niedawno jednym z udziałowców McLarena. O ile kanadyjski kierowca zapowiedział, że nie będzie próbował wykorzystać tego na swojej drodze ku F1, ma on być zainteresowany również występami w IndyCar, dając powody do spekulacji.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race