Jak poinformował zespół Dale Coyne Racing, Zachary Claman De Melo zasiądzie za kierownicą Hondy #19 podczas wyścigu o Grand Prix Indianapolis, zastępując kontuzjowanego Pietro Fittipaldiego.

Brazylijczyk złamał lewą nogę oraz prawą kostkę w wypadku na torze Spa-Francorchamps, gdzie miał ścigać się w prototypie LMP1. Nie wiadomo, kiedy Fittipaldi będzie mógł wrócić do startów, stąd konieczność znalezienia zastępcy.

W najbliższy weekend będzie nim Kanadyjczyk, który ma już na swoim koncie trzy starty w IndyCar Series, a jego kolejny występ był planowany na początku czerwca w Detroit.

„Jestem bardzo podekscytowany perspektywą startu w Grand Prix Indianapolis za kierownicą samochodu #19, ale też przykro mi z powodu okoliczności” – powiedział Claman De Melo. „Łączę się myślami z Pietro. Nikt nie życzy czegoś takiego swojemu rywalowi, nie wspominając już o zespołowym koledze”.

„Występ na torze Indianapolis to zawsze coś szczególnego. Podobało mi się tutaj w serii Indy Lights i nie mogę się doczekać, aby pokonać okrążenie w aucie IndyCar. To fajny tor z wieloma okazjami do wyprzedzania, zatem wyścig powinien być ciekawy. Mam nadzieję, że odmienimy naszą passę i wyjedziemy stąd z dobrym rezultatem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Dale Coyne Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race