Jak poinformował zespół Dale Coyne Racing, Zachary Claman De Melo zasiądzie za kierownicą Hondy #19 podczas wyścigu o Grand Prix Indianapolis, zastępując kontuzjowanego Pietro Fittipaldiego.

Brazylijczyk złamał lewą nogę oraz prawą kostkę w wypadku na torze Spa-Francorchamps, gdzie miał ścigać się w prototypie LMP1. Nie wiadomo, kiedy Fittipaldi będzie mógł wrócić do startów, stąd konieczność znalezienia zastępcy.

W najbliższy weekend będzie nim Kanadyjczyk, który ma już na swoim koncie trzy starty w IndyCar Series, a jego kolejny występ był planowany na początku czerwca w Detroit.

„Jestem bardzo podekscytowany perspektywą startu w Grand Prix Indianapolis za kierownicą samochodu #19, ale też przykro mi z powodu okoliczności” – powiedział Claman De Melo. „Łączę się myślami z Pietro. Nikt nie życzy czegoś takiego swojemu rywalowi, nie wspominając już o zespołowym koledze”.

„Występ na torze Indianapolis to zawsze coś szczególnego. Podobało mi się tutaj w serii Indy Lights i nie mogę się doczekać, aby pokonać okrążenie w aucie IndyCar. To fajny tor z wieloma okazjami do wyprzedzania, zatem wyścig powinien być ciekawy. Mam nadzieję, że odmienimy naszą passę i wyjedziemy stąd z dobrym rezultatem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Dale Coyne Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race