Sato wraca do RLL

Zwycięzca tegorocznego wyścigu Indianapolis 500 Takuma Sato powróci do zespołu Rahal Letterman Lanigan Racing na sezon 2018 IndyCar Series. Japończyk będzie partnerem Grahama Rahala.

Informacja ta była znana od kilku tygodni, lecz dopiero dzisiaj została oficjalnie potwierdzona. Sato opuścił zespół Andretti Autosport, z którym wywalczył zwycięstwo w Indy 500 – jego następcą w tej ekipie zostanie debiutujący Zach Veach.

„Bardzo się cieszę, że powrócę do Rahal Letterman Lanigan” – powiedział Sato. „Bobby [Rahal], Dave [Letterman] i Mike [Lanigan] zawsze mnie wspierali, a zespół był w ostatnich latach bardzo konkurencyjny i nie mogę się doczekać, by zostać jego częścią w sezonie 2018. Myślę, że możemy wiele razem osiągnąć!”

Powrót Sato do RLL wiąże się z rozbudową zespołu do dwóch samochodów. Ekipa prowadzona przez Bobby’ego Rahala (zwycięzcy Indianapolis 500 z 1986 roku) wystawiała już drugie auto okazjonalnie, lecz nie w pełnym sezonie startów.

 „Podziwiam jego ducha oraz to, w jaki sposób podchodzi do swojego zadania. Cieszyłem się, gdy wygrał w tym roku Indy 500” – dodał Bobby Rahal. „Nie mogliśmy przepuścić okazji, by ściągnąć go z powrotem. Dobrze dogaduje się z Grahamem i będziemy mieli dwa mocne samochody, które będą zdolne wygrać każdy wyścig”.

Sato startował dla RLL w 2012 roku, kiedy to zespół powrócił do IndyCar po długiej przerwie. Ta współpraca przyniosła dwa miejsca na podium i słynny występ w Indianapolis 500, kiedy to Sato próbował wyprzedzić Dario Franchittiego na ostatnim okrążeniu. Tamten rok został jednak zapamiętany ze względu na ilość nieukończonych wyścigów – Sato miał cztery awarie, a w pięciu przypadkach kończył wyścig w wyniku kolizji.

Od tamtej pory Japończyk wygrał dwa wyścigi, czterokrotnie stawał na podium i siedem razy zdobywał pole position. W zakończonym właśnie sezonie 2017 zajął on ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej RLL

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze