Sensacje w kwalifikacjach IndyCar w Pocono

Michaił Aloszyn został pierwszym Rosjaninem, który triumfował w kwalifikacjach do wyścigu samochodów Indy. Kierowca Schmidt Peterson Motorsports jest też zaledwie drugim, który zdobył pole position w samochodzie Hondy od momentu wprowadzenia pakietów aerodynamicznych.

Aloszyn przejechał dwa okrążenia kwalifikacyjne ze średnią prędkością 220,445 mph (354,771 km/h), czym zapewnił sobie najlepsze pole startowe do niedzielnego maratonu na dystansie 500 mil.

„Bardzo trudno wyrazić, co teraz czuję” – powiedział Rosjanin. „To wielka mieszanka emocji i moje pierwsze pole position w IndyCar. Bardzo się cieszę, że poprowadziłem samochód nr 7 na pierwsze miejsce w tabeli wyników”.

„Zespół wykonał fantastyczną robotę. Mieliśmy kilka uślizgów w pierwszym zakręcie, ale mimo to postanowiłem przejechać go na pełnym gazie i zobaczyć, co się stanie. Nie uderzyłem w ścianę, za to zdobyłem pole position. Wspaniale”.

Aż pięć różnych zespołów zakwalifikowało się na pierwszych pięciu pozycjach. Obok Aloszyna z pierwszej linii ruszy Amerykanin Josef Newgarden, który był najlepszym kierowcą Chevroleta. Trzeci wynik należał do Takumy Sato, dla którego to najlepsze kwalifikacje od jego pole position w Detroit w 2014 roku. Czwarty był Hélio Castroneves, a piąty Carlos Muñoz.

Lider klasyfikacji generalnej Simon Pagenaud był dopiero czternasty, sześć pozycji za swoim największym rywalem w walce o tytuł Willem Powerem.

Wyścig na owalu Pocono rozpocznie się po godzinie 21 polskiego czasu.

Oficjalne wyniki kwalifikacji 

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej IndyCar Series

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze