Hubert zdobywa pole position na Hungaroringu

Hubert zdobywa pole position na Hungaroringu GP3 Series

Lider klasyfikacji generalnej serii GP3 Anthoine Hubert wywalczył pole position do głównego wyścigu na węgierskim torze Hungaroring. Francuz pokonał w kwalifikacjach Nikitę Mazepina oraz Leonardo Pulciniego.

Sesja została przerwana po zaledwie czterech minutach, kiedy to Niko Kari wypadł z toru w czwartym zakręcie, a powracając na niego zderzył się z Nikitą Mazepinem. O ile Fin już na tym etapie zakończył swój udział w kwalifikacjach, Rosjanin powrócił do boksów ze złamanym przednim zawieszeniem.

Zespół ART Grand Prix szybko wymienił jednak uszkodzone elementy i Mazepin ponownie pojawił się na torze, by wykręcić czas 1:32,213 dający mu prowadzenie w połowie sesji, przed Anthoinem Hughesem oraz Leonardo Pulcinim. Wszyscy kierowcy zjechali w tym czasie do boksów, by przystąpić do drugiej próby na niecałe dziesięć minut przed końcem.

Jako pierwszy swoje okrążenie ukończył Calum Ilott, który awansował na pierwsze miejsce z czasem 1:31,697. Prowadzenia szybko pozbawił go jednak Hubert, który wykręcił 1:31,409, a niedługo później na drugie miejsce wyszedł Pulcini z czasem o 0,106 sekundy gorszym od osiągnięcia Huberta.

Francuz nie poprawił się na kolejnym okrążeniu, lecz jego dotychczasowy rezultat wystarczył do wywalczenia pole position. Na drugie miejsce już po wywieszeniu flagi w szachownicę awansował Mazepin, spychając Pulciniego i Hughesa do drugiej linii. Piąty był Ilott, za którym uplasowali się Ryan Tveter, David Beckmann, Dorian Boccolacci, Joey Mawson i Juan Manuel Correa. Tuż poza pierwszą dziesiątką uplasował się Giuliano Alesi, który ze względu na problemy techniczne z opóźnieniem wyjechał na swoją drugą próbę.

Sobotni wyścig GP3 rozpocznie się o godzinie 18:30.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka