Pulcini na czele pierwszego dnia testów GP3 w Barcelonie

Pulcini na czele pierwszego dnia testów GP3 w Barcelonie GP3 Series

Leonardo Pulcini z zespołu Campos Racing uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszego dnia przedsezonowych testów serii GP3 w Barcelonie.

Początek dzisiejszych jazd nie obfitował zbytnio w czasy okrążeń. Ekipy zamierzały przede wszystkim sprawdzić najważniejsze części samochodu, aby mieć podstawę do dalszej pracy. Dodatkowo na torze znajdowało się sporo piasku po ostatniej rundzie WorldRX, która odbyła się właśnie na Circuit de Barcelona-Catalunya. Jako pierwszy mierzone okrążenie na przejechał David Beckmann z zespołu Jenzer Motorsport, który uzyskał czas w okolicach 1:36.

Na 20 minut przed zakończeniem porannych jazd kolejni kierowcy uzyskiwali swoje czasy: wśród nich znajdowali się Boccolacci, Kari oraz Calderon. Pod koniec tej części jazd przetestowano również wirtualny samochód bezpieczeństwa, który skutecznie zapobiegł kolejnym poprawom czasów, sprawiając, że na czele porannej sesji pozostał Boccolacci.

Z powodu braku jazd o poranku, popołudniowa część dzisiejszych testów została wydłużona o godzinę. Tym razem już od początku na tor wyjechała spora grupa kierowców. Tym razem miejscami na czele wymieniała się trójka zawodników z zespołu ART – Hubert, Ilott oraz Hughes. Ostatni z wymienionych jako pierwszy zszedł poniżej 1:32, zaś Hubert był autorem pierwszej czerwonej flagi, kończąc swój przejazd w barierach w trzecim zakręcie.

Po wznowieniu jazd na czoło zestawienia powrócił Lorandi. Na godzinę przed końcem pojawiło niewiele najlepszych osobistych czasów okrążeń, ponieważ większość stawki skupiła swoją uwagę na przeprowadzeniu symulacji wyścigu.

Sytuacja uległa zmianie pół godzinny później – najlepszy czas uzyskał Ilott, jednak ostatnie słowo należało do Pulciniego, który na 5 minut przed wywieszeniem flagi w biało-czarną szachownicę. Z drugim wynikiem dzień ukończył Ilott, a trzeci czas wykręcił Mazepin. Czwarte miejsce w tabeli z czasami zajął Hughes, piąty był Alesi, za jego plecami uplasował się Piquet, a czołową dziesiątkę uzupełnili Hubert, Beckmann, Boccolacci oraz Kari.

Na jutro zaplanowany jest drugi i zarazem ostatni dzień testów serii GP3.

Źródło: gp3series.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka