Wehrlein: Formuła E ma najsilniejszą stawkę w wyścigach

Wehrlein: Formuła E ma najsilniejszą stawkę w wyścigach FIA Formula E

Debiutujący w nadchodzącym sezonie Mistrzostw Formuły E Pascal Wehrlein pozytywnie wypowiedział się na temat poziomu uczestników elektrycznej serii wyścigowej.

„Myślę, że średni poziom kierowców jest bardzo wysoki” – powiedział Niemiec. „Widok listy zgłoszeń do Formuły E jest niesamowity, jest tu wielu dobrych kierowców, a zawsze chce się z takimi rywalizować. Uważam, że to może być najmocniejsza stawka w wyścigach”.

24-latek cieszy się również, że kierowcy mają większy wpływ na wyniki w Formule E niż konkurencyjnych seriach: „Kierowca może tu zrobić różnicę, a także skierować zespół we właściwym kierunku pod kątem ustawień. Podoba mi się to wyzwanie, jest inaczej niż w F1. Wciąż wiele się uczę na temat technicznej i sportowej strony tych wyścigów”.

Wehrlein może połączyć swoje starty w Formule E z występami w innej serii wyścigowej. Niemiec zaprzeczył jakoby miałby jeździć w wyścigach długodystansowych, a najnowsze sugestie mówią o powrocie do DTM z jednym z nowych w stawce zespołów.

Źródło: e-racing365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka