Formuła E zyska status mistrzostw świata?

Formuła E zyska status mistrzostw świata? FIA Formula E

Władze Mistrzostw Formuły E przygotowują się do złożenia wniosku o uzyskanie statusu mistrzostw świata FIA od sezonu 2019/2020. Zanim to nastąpi, konieczne jest przeprowadzenie dyskusji z obecnymi zespołami oraz producentami.

Aż osiem z jedenastu zespołów elektrycznej serii wyścigowej reprezentuje barwy producentów samochodów, dla których prestiżowy tytuł mistrza świata może przełożyć się na lepszy zwrot z inwestycji. Formuła E będzie się ścigać w nadchodzącym sezonie na pięciu kontynentach, spełniając tym samym wymogi przedstawione przez FIA.

Choć zaledwie miesiąc temu szef serii Alejandro Agag twierdził, że ubieganie się o status mistrzostw świata nie stanowi priorytetu, zespoły zostały poinformowane o tym, że procedura mogłaby zostać zakończona jeszcze przed szóstym sezonem.

„Myślę, że byłoby świetnie, aby Formuła E była rozpoznawana jako seria o statusie mistrzostw świata” – skomentował szef zespołu NIO Gerry Hughes. „Jasne jest, że przejście z tego, co mamy dzisiaj, do mistrzostw świata będzie się wiązać z kosztem dla uczestników oraz promotora, musimy zatem dobrze to przemyśleć oraz przedyskutować”.

Źródło: e-racing365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka