Mortara pozostanie na kolejny sezon w Venturi

Mortara pozostanie na kolejny sezon w Venturi Venturi

Zespół Venturi poinformował o przedłużeniu kontraktu z Edoardo Mortarą na sezon 2018/2019 Mistrzostw Formuły E. Urodzony w Szwajcarii kierowca będzie ścigać się u boku Felipe Massy.

„Bardzo się cieszę, że ponownie będę reprezentować zespół Venturi w Formule E” – powiedział Mortara. „Będąc częścią ekipy w poprzednim sezonie, czułem ogromną potrzebę sukcesu oraz wykorzystania potencjału. Ponadto otrzymałem ogromne wsparcie na płaszczyźnie osobistej, co jest dla kierowcy niezwykle ważne, podobnie jak ogromne wsparcie fanów, za co jestem im wdzięczny. Jestem dumny, że będę ścigać się u boku Felipe Massy, który jest jednym z najbardziej doświadczonych oraz najszybszych kierowców na świecie”.

Najlepszym wynikiem Mortary w jego pierwszym sezonie było drugie miejsce na ulicach Hong Kongu. Ściga się również dla fabrycznego zespołu Mercedesa w serii DTM, z którym odniósł w tym sezonie dwa zwycięstwa.

Źródło: venturi.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka