Opublikowano kalendarz piątego sezonu Formuły E

Opublikowano kalendarz piątego sezonu Formuły E DS

Podczas zgromadzenia Światowej Rady Sportów Motorowych zatwierdzony został kalendarz na sezon 2018/2019 Mistrzostw Formuły E.

Piąta edycja elektrycznej serii wyścigowej będzie przełomowa z uwagi na debiut nowego samochodu o mocy 250 kW w trybie kwalifikacyjnym. Będzie się on rozpędzać do 100 km/h w czasie 2,8 sekundy oraz osiągać prędkość maksymalną 280 km/h. W trybie wyścigowym kierowcy będą mieli do dyspozycji 200 kW mocy lub 225 kW w trybie zwiększonego użycia, który będzie mógł zostać aktywowany kilkukrotnie w trakcie wyścigu.

Nieznacznie zmieniony zostanie system punktacji – nie będzie już nagradzane najszybsze okrążenie, a dodatkowy punkt otrzyma jeden z kierowców pierwszej piątki, który pokona wyścig z użyciem najmniejszej ilości energii.

Większa bateria wyeliminuje potrzebę zmiany samochodu w trakcie wyścigu. Zmieni się też dystans – kierowcy nie będą już pokonywać z góry ustalonej liczby okrążeń, a będą się ścigać w czasie 45 minut + jedno okrążenie.

Piąty sezon będzie się składać z 13 wyścigów w 12 miastach. Inauguracja nastąpi w połowie grudnia na ulicach Ad-Dirijja w Arabii Saudyjskiej. Później seria odwiedzi Marrakesz, nieznaną jeszcze lokalizację Meksyk oraz dwukrotnie Chiny. Pierwsza europejska runda odbędzie się 13 kwietnia w Rzymie, po czym kierowcy będą się ścigać jeszcze na ulicach Paryża, Monako, Berlina i Zurychu, a zwieńczeniem sezonu będą dwa wyścigi w Nowym Jorku.

R Data Wydarzenie Tor
1 15 grudnia ePrix Ad-Dirijja Streets of Ad Diriyah
2 12 stycznia ePrix Marrakeszu Streets of Marrakesh
3 26 stycznia     Streets of TBA
4 16 lutego ePrix Meksyku Streets of Mexico City
5 10 marca ePrix Hong Kongu Streets of Hong Kong
6 23 marca   Streets of TBA
7 13 kwietnia ePrix Rzymu Streets of Rome
8 27 kwietnia ePrix Paryża Streets of Paris
9 11 maja ePrix Monako Streets of Monte Carlo
10 25 maja ePrix Berlina Streets of Berlin
11 9 czerwca ePrix Zurychu Streets of Zurich
12 13 lipca ePrix Nowego Jorku Streets of New York
13 14 lipca ePrix Nowego Jorku Streets of New York

Źródło: fiaformulae.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka