Massa: Trzeba dać coś od siebie

Massa: Trzeba dać coś od siebie Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Były kierowca Formuły 1 Felipe Massa powrócił w tym roku do paddocku w nowej roli prezesa komisji kartingowej działającej przy FIA. Jak stwierdził w rozmowie z serwisem ŚwiatWyścigów.pl, nie tęskni za kierownicą samochodu F1.

Click here for English version

„To fantastyczne uczucie być w paddocku [nie jako kierowca] i przywitać się z ludźmi z którymi pracowałem lub byli częścią mojej 16-letniej kariery w Formule 1” – powiedział. „Otrzymałem w tym czasie więcej niż oczekiwałem, dlatego przyszedł czas aby dać coś od siebie i to właśnie robię. Pomoc dzieciom startującym w kartingu, organizacji zawodów czy promocji i polepszaniu wizerunku tego sportu to bardzo ważne zadanie”.

Brazylijczyk utrzymuje dobre stosunki z zespołem Williams, z którym zakończył swoją przygodę w Formule 1: „Z pewnością jest to dla nich trudny okres, ale życzę im jak najlepiej. Mam nadzieję, że wyjdą z obecnej sytuacji silniejsi i powrócą na punktowane miejsca, czyli tam gdzie wszyscy chcieliby widzieć Williamsa”.

Massa będzie łączyć swoją rolę w federacji ze startami w Formule E dla ekipy Venturi. W ubiegłym tygodniu odbył pierwszy test samochodu drugiej generacji na francuskim torze Ales-Cevennes: „Wszystko poszło zgodnie z planem. Nadal się uczymy, ale odczucia związane z samochodem są dobre i wszystko idzie we właściwym kierunku”.Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka