Massa kierowcą Formuły E

Massa kierowcą Formuły E Venturi

Felipe Massa oficjalnie potwierdził powrót do czynnego ścigania. Brazylijczyk podpisał umowę na trzy sezony z zespołem Venturi i już pod koniec tego roku dołączy do stawki Mistrzostw Formuły E.

„Jestem szczęśliwy z tego, że dołączam do zespołu Venturi oraz Mistrzostw Formuły E, które w krótkim czasie stały się znakomitą areną rywalizacji” – powiedział były kierowca Formuły 1. „Od kilku lat wyrażałem zainteresowanie tą innowacyjną i przyszłościową dyscypliną, która notuje ogromny wzrost”.

„Bardzo podoba mi się format wyścigów, tory na ulicach centrum miast oraz kontakt z fanami. Nie mogę się doczekać, aby wziąć udział w testach pod koniec tego miesiąca. Gildo [Pastor – szef Venturi Automobiles] zawsze był krok do przodu w przemyśle samochodów elektrycznych. Zespół jest obecnie w fazie rozwoju i zrobię wszystko, aby przyczynić się do sukcesu tego projektu. Miejmy nadzieję będziemy rywalizować o miejsca w czubie stawki”.

W sezonie 2018/2019 do rywalizacji zostanie wprowadzony samochód Formuły E drugiej generacji, a wyścigi będą odbywać się bez zjazdu do boksów na wymianę pojazdu.

Źródło: venturi.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka