Dziwny atak Hamiltona na Formułę E

Dziwny atak Hamiltona na Formułę E FIA Formula E

Paddock Formuły E był w równym stopniu zdziwiony jak i rozbawiony po tym jak mistrz F1 Lewis Hamilton zaatakował serię posługując się przykładem sprzed trzech lat.

Brytyjczyk umieścił na swoim profilu na Instagramie klip pokazujący kolizję pomiędzy Nicolasem Prostem, a Nickiem Heidfeldem, która miała miejsce podczas pierwszego wyścigu serii w Pekinie, w październiku 2014 roku.

Hamilton opisał go komentarzem: „Próbuję śledzić inne serie i oglądać klipy z Formuły E. Tym musiałem się podzielić. Jeśli FIA nie zabierze licencji temu kierowcy [Prostowi], będę wstrząśnięty – to jedno z najbardziej niebezpiecznych zachowań, jakie kiedykolwiek widziałem, a tak haniebna jazda jest nie do zaakceptowania. Mam nadzieję, że Nick Heidfeld jest cały. Co o tym sądzicie?”

Post został już usunięty, lecz zdążyło go zobaczyć ponad 30 tysięcy osób. Doczekał się on reakcji ze strony oficjalnego konta Formuły E, która brzmiała: „To wydarzyło się trzy lata temu. Nadrób zaległości, mistrzu!”

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Hamilton zaskoczył swoimi wpisami w mediach społecznościowych – w jednym ze swoich słynniejszych incydentów przypadkowo umieścił on wykresy z telemetrii swojego zespołu F1.

Źródło: e-racing365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka