Abt pozbawiony zwycięstwa w Formule E

Abt pozbawiony zwycięstwa w Formule E Audi

Daniel Abt został wykluczony z wyników niedzielnego wyścigu Formuły E na ulicach Hong Kongu, z powodu niezgodności regulaminowych stwierdzonych w jego Audi.

W oświadczeniu sędziów można wyczytać, że powodem wykluczenia były niewłaściwe kody kreskowe na inwerterze oraz module MGU jego samochodu. Stanowi to naruszenie artykułów 3.1 oraz 3.2 regulaminu technicznego.

„Naklejki bezpieczeństwa FIA [kody kreskowe] na inwerterze oraz MGU były niezgodne z tymi, jakie zostały zadeklarowane w paszporcie technicznym, dostarczonym przez zespół przed zawodami” – brzmi oświadczenie.

Abt utracił tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w Formule E. Zwycięzcą niedzielnego wyścigu został ogłoszony Felix Rosenqvist, a podium uzupełnili Edoardo Mortara i Mitch Evans.

Zespół Audi otrzymał również grzywnę w wysokości 5000€ za to, że kilkoro członków zespołu udało się w stronę podium zanim ostatni samochód zjechał do parku zamkniętego, co stanowi poważne naruszenie przepisów bezpieczeństwa.

Źródło: e-racing365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka