Rosberg chciałby zaangażować się w Formułę E

Rosberg chciałby zaangażować się w Formułę E FIA Formula E

Były mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg przyznał, że jest zainteresowany zaangażowaniem się w Mistrzostwa Formuły E, lecz nie w charakterze kierowcy. Niemiec był obecny podczas pierwszego weekendu czwartego sezonu serii, na ulicach Hong Kongu.

Od czasu rezygnacji z wyścigów na koniec 2016 roku, Rosberg pełni rolę ambasadora Mercedesa oraz objął posadę w zespole GT swojego ojca. Został on zaproszony do paddocku Formuły E jako gość jednego ze sponsorów, lecz nie wyklucza pozostania w nim na dłużej.

„Pożyjemy, zobaczymy. Jestem otwarty na nowości, więc może pojawią się tu jakieś możliwości dla mnie. Z pewnością byłbym zainteresowany” – powiedział Rosberg. „Wiem całkiem sporo [o Formule E], śledziłem ją – ma wspaniałą przyszłość. Seria idzie we właściwym kierunku, a Alejandro [Agag] jest znakomitą osobą i będzie podejmował właściwe decyzje”.

Mercedes pojawi się w Formule E w 2019 roku, krótko po zakończeniu swojego programu DTM. Swoje uczestnictwo w serii potwierdziło niedawno również Porsche.

„Jest szał na e-motoryzację, dlatego możemy być pewni wspaniałej przyszłości [FE] – ludzie będą to oglądać, a ponad to będzie to walka technologii przyszłości. Nigdy nie było serii wyścigowej, w której następuje tak duży transfer technologii – elementy z samochodu wyścigowego będą zastosowane w autach drogowych przyszłości, którymi wszyscy będziemy jeździć. Wszyscy najlepsi producenci z całego świata walczą tu ze sobą, więc jest świetnie”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka