Nissan zastąpi Renault w Formule E

Nissan zastąpi Renault w Formule E NISMO Global

Podczas salonu samochodowego w Tokio, Nissan ogłosił przystąpienie do Mistrzostw Formuły E od sezonu 2018/2019. Japońska marka przejmie miejsce zajmowane obecnie przez Renault.

„Nissan będzie pierwszą japońską marką, która przystąpi do tej rozwijającej się serii wyścigowej” – powiedział wiceprezydent ds. marketingu i sprzedaży pojazdów elektrycznych Nissana Daniele Schillaci. „Zapewni tam to globalną platformę i pozwoli dotrzeć z naszym przekazem do nowej generacji fanów”.

Nissan rozważał przystąpienie do Formuły E już w drugim sezonie, lecz było to niemożliwe ze względu na współpracę z Renault, która zakłada brak rywalizacji pomiędzy markami na torach wyścigowych. Odejście Renault po czwartym sezonie zlikwiduje to ograniczenie.

Nie wiadomo jeszcze, czy Nissan będzie współpracować z zespołem e.dams, którego kierowcy Nicolas Prost i Sébastien Buemi są zakontraktowani do końca sezonu piątego. Wiadomo natomiast, że przynajmniej na początku japoński zespół będzie korzystać z komponentów opracowanych przez Renault.

Nissan jest jednym z czołowych producentów samochodów elektrycznych, a ich model Leaf jest najlepiej sprzedającym się autem tego typu na świecie. W tym tygodniu zaprezentowano jego usportowioną wersję Nismo.

„Przystąpienie Nissana daje dam dużo rozpędu” – skomentował szef Formuły E Alejandro Agag. „Nie tylko witamy nowego producenta, ale jest to pierwszy gracz z Japonii, co pokazuje globalną skalę elektrycznej rewolucji. Japonia jest wylęgarnią nowych technologii, a Japończycy stanowią jedną z najliczniejszych grup fanów Formuły E”.

Źródło: e-racing365.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka