Lotterer przechodzi do Formuły E

Lotterer przechodzi do Formuły E Porsche

Trzykrotny zwycięzca wyścigu 24h Le Mans André Lotterer wystartuje w nadchodzącym sezonie Mistrzostw Formuły E dla zespołu Techeetah. Zostanie on partnerem Jean-Érica Vergne’a.

Lotterer dołączył w tym roku do zespołu LMP1 Porsche w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, lecz został postawiony przed koniecznością szukania dla siebie nowej pracy, po tym jak niemiecka marka ogłosiła wycofanie się z WEC wraz z końcem tego sezonu.

„Czuję się zaszczycony i dumny z tego, że zadebiutuję w Formule E z zespołem Techeetah” – powiedział Lotterer. „Formuła E to najbardziej ekscytująca seria ostatnich lat, a Techeetah zrobił dobre wrażenie w minionym sezonie, pokonując wiele zespołów fabrycznych. Nie mogę doczekać się współpracy z JEV-em oraz wszystkimi członkami ekipy. To będzie nowy etap mojej wyścigowej kariery”.

Niemiec zastąpi Stéphane’a Sarrazina, który w połowie zakończonego sezonu 2016/17 zastąpił Estebana Gutiérreza, który to przeszedł do IndyCar.

Lotterer nie jest jedynym kierowcą Porsche, który będzie ścigać się w Formule E – nieco wcześniej jego zespołowy kolega Neel Jani podpisał kontrakt z ekipą Faraday Future Dragon Racing, by ścigać się u boku Jérôme d'Ambrosio.

W ostatnich dniach zamieszanie na rynku transferowym wprowadził także pierwszy mistrz serii Nelson Piquet Jr, który zamienił dotychczasowy zespół NextEV NIO na Jaguara, gdzie zostanie partnerem Mitcha Evansa.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Techeetah

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka