BMW kolejnym producentem w Formule E

BMW kolejnym producentem w Formule E BMW

BMW oficjalnie potwierdziło, że planowane wejście do Mistrzostw Formuły E jako zespół fabryczny nastąpi w sezonie 2018-19. Bawarka marka poszerzy swoją współpracę z zespołem Andretti Autosport, dostarczając układ napędowy własnej konstrukcji.

„Formuła E rozwinęła się fantastycznie jako seria wyścigowa oraz projekt technologiczny, zatem doskonale wpisuje się w wizerunek BMW oraz BMW Motorsport” – powiedział dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. „Zademonstrowanie naszej wiedzy technicznej jest dla nas bardzo ważne, dlatego zdecydowaliśmy się przystąpić do rywalizacji jako zespół fabryczny”.

„Zmiany, jakie stawialiśmy jako warunek naszego przystąpienia wejdą w życie w piątym sezonie – należy do nich rezygnacja ze zmian samochodów w trakcie wyścigu. W Formule E będziemy mogli zaprezentować naszą innowacyjność oraz sportowego ducha, a seria stanowić będzie zupełnie nowe wyzwanie, które z przyjemnością podejmiemy z naszym partnerem Andretti Formula E”.

BMW zostało partnerem Andretti Autosport i służy pomocą techniczną już od drugiego sezonu, a od samego początku samochody marki pełnią rolę oficjalnych pojazdów serii.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej BMW

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka