De Vries zdominował główny wyścig Formuły 2

De Vries zdominował główny wyścig Formuły 2 FIA Formula 2

Ruszający z pole position Nyck de Vries odniósł swoje trzecie tegoroczne zwycięstwo w Mistrzostwach Formuły 2. Holender pokonał w sobotnim wyścigu na torze Spa-Francorchamps Sergio Sette Câmarę oraz lidera klasyfikacji generalnej George’a Russella.

Reprezentant zespołu Prema utrzymał prowadzenie po starcie, natomiast na drugie miejsce awansował Sette Câmara, wyprzedzając Russella na dojeździe do pierwszego zakrętu. Do przodu przebijał się także drugi z kierowców Carlin Lando Norris, który na hamowaniu do Les Combes wyprzedził Lucę Ghiotto – w tę walkę włączył się również Alexander Albon, który chwilowo awansował na piątą lokatę. Tę wkrótce przejął Antonio Fuoco, wyprzedzając zarówno Ghiotto jak i Albona – ten ostatni zaczął szybko spadać w dół tabeli, wyprzedzony przez Ghiotto, Artioma Markiełowa, Nireia Fukuzumiego oraz swojego zespołowego kolegę Nicholasa Latifiego.

Jako pierwsi z czołówki do boksów zjechali Russell, Norris, Ghiotto i Albon, którzy na koniec ósmego okrążenia wymienili miękkie opony na pośrednie. Na kolejnym kółku na to samo zdecydował się Sette Câmara, natomiast prowadzący De Vries pozostał na torze do 10. okrążenia.

Holender pozostał na czele tej grupy, gdy powrócił na tor po swoim zjeździe, z komfortową przewagą nas Sette Câmarą, Russellem i Norrissem. Przed Ghiotto znalazł się chwilowo Fukuzumi – który odbył swój postój jako jeden z pierwszych – lecz Włoch nie miał problemów z wyprzedzeniem Japończyka.

Fuoco zjechał na koniec 13. okrążenia, a na kolejnym kółku w boksach pojawił się prowadzący Markiełow. Rosjanin zdążył ze swoim zjazdem przed pojawieniem się samochodu bezpieczeństwa, którego sprawcą był Fukuzumi – samochód Japończyka stanął w płomieniach na wyjściu z zakrętu Blanchimont.

W momencie restartu na 19. okrążeniu cała stawka miała już za sobą obowiązkowy pit-stop, zatem liderem ponownie był De Vries, za którym ustawili się Sette Câmara, Russell, Norris, Ghiotto, Albon, Louis Delétraz i Markiełow.

Podobnie jak na początku wyścigu, De Vries szybko zbudował sobie bezpieczny dystans przed Sette Câmarą, który był niezagrożony ze strony Russella – tego próbował początkowo zaatakować Norris, lecz po nieudanej próbie na hamowaniu do Les Combes nie mógł ponownie zbliżyć się do lidera klasyfikacji. Korzystając na błędzie Ghiotto, na piąte miejsce awansował Albon, który na ostatnim okrążeniu próbował jeszcze odważnego ataku na Norrisa. Na ostatnich metrach przed Ghiotto znalazł się również Markiełow, który wcześniej poradził sobie z Delétrazem.

Dzięki triumfowi, De Vries awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Swoje prowadzenie nad Norrisem do 15 punktów powiększył natomiast Russell.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 4 Nyck de Vries Pertamina Prema Theodore Racing 25 okr.
2 18 Sérgio Sette Câmara Carlin + 3,153
3 8 George Russell ART Grand Prix + 7,572
4 19 Lando Norris Carlin + 8,906
5 5 Alexander Albon DAMS + 9,408
6 1 Artiom Markiełow Russian Time + 13,181
7 14 Luca Ghiotto Campos Vexatec Racing + 13,211
8 6 Nicholas Latifi DAMS + 14,674
9 11 Maximilian Günther BWT Arden + 15,915
10 15 Roy Nissany Campos Vexatec Racing + 22,354
11 7 Jack Aitken ART Grand Prix + 23,917
12 2 Tadasuke Makino Russian Time + 24,477
13 17 Alessio Lorandi Trident + 26,417
14 16 Arjun Maini Trident + 28,920
15 9 Dorian Boccolacci MP Motorsport + 29,612
16 3 Sean Gelael Pertamina Prema Theodore Racing + 32,482
17 21 Antonio Fuoco Charouz Racing System + 32,706
18 20 Louis Delétraz Charouz Racing System + 34,112
NSK 10 Ralph Boschung MP Motorsport  
NSK 12 Nirei Fukuzumi BWT Arden  
Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka