Albon wygrywa niedzielny wyścig F2 w Budapeszcie

Albon wygrywa niedzielny wyścig F2 w Budapeszcie Roksana Ćwik/ŚwiatWyścigów.pl

Alexander Albon na cztery okrążenia przed końcem wyprzedził prowadzącego Lucę Ghiotto, by sięgnąć po zwycięstwo w niedzielnym sprincie Formuły 2 na torze Hungaroring. Podium uzupełnił Sergio Sette Câmara.

Słabym startem z pole position popisał się Artiom Markiełow, przez co wyprzedzili go Ghiotto, Albon i Sette Câmara. Za nimi zwycięzca sobotniego wyścigu Nyck De Vries wyprzedził Lando Norrisa. Już w drugim zakręcie doszło do incydentu, w którym Roy Nissany zderzył się z Ralphem Boschungiem oraz Alessio Lorandim – dwaj ostatni zakończyli na tym swój udział w wyścigu i konieczne było ogłoszenie neutralizacji.

Po zakończeniu okresu wirtualnego samochodu bezpieczeństwa Antonio Fuoco próbował wyprzedzić na prostej startowej Sette Câmarę, lecz uderzył w koło Brazylijczyka i uszkodził swoje przednie skrzydło. Kierowcę Carlina próbował następnie wyprzedził Markiełow, lecz był w swoich staraniach nieskuteczny. Za nimi, Norris próbował odzyskać piątą lokatę, lecz nie mógł znaleźć sposobu na De Vriesa – tą dwójkę stopniowo gonił Roberto Merhi, który wyprzedził wcześniej Jacka Aitkena.

Sytuacja zmieniła się, kiedy De Vries i Norris dogonili mającego problemy ze swoimi oponami Markiełowa – gdy Rosjanin bronił się przed atakami Holendra, Brytyjczyk objechał ich obu od zewnętrznej w trzecim zakręcie i wyszedł na czwartą lokatę. Tę dwójkę w przeciągu najbliższego okrążenia wyprzedził także Merhi, a na pięć okrążeń przed metą De Vries w końcu uporał się z Markiełowem, objeżdżając go w pierwszym zakręcie. Rosjanin wkrótce wypadł poza pierwszą dziesiątkę, wyprzedzony również przez Aitkena, Nireia Fukuzumiego, Seana Gelaela i startującego z końca stawki George’a Russela.

Na czele tymczasem Albon dogonił prowadzącego Ghiotto, by na cztery okrążenia przed końcem objechać go od zewnętrznej pierwszego zakrętu. Kierowca z Tajlandii bardzo szybko odjechał od Włocha i przekroczył linię mety z przewagą pięciu sekund. Ghiotto utrzymał drugą lokatę przed Sette Câmarą, Norrisem, Merhim, Fukuzumim – który na ostatnich metrach pokonał De Vriesa – oraz Russelem, który na przedostatnim okrążeniu odebrał ostatnią punktowaną lokatę swojemu zespołowemu koledze Aitkenowi.

Russell utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej, lecz jego przewaga nad drugim w tabeli Lando Norrisem zmalała do 12 punktów.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 5 Alexander Albon DAMS 28 okr.
2 14 Luca Ghiotto Campos Vexatec Racing + 9,4
3 18 Sérgio Sette Câmara Carlin + 11,3
4 19 Lando Norris Carlin + 13,6
5 9 Roberto Merhi MP Motorsport + 28,2
6 12 Nirei Fukuzumi BWT Arden + 34,1
7 4 Nyck de Vries Pertamina Prema Theodore Racing + 34,1
8 8 George Russell ART Grand Prix + 36,5
9 20 Louis Delétraz Charouz Racing System + 37,1
10 7 Jack Aitken ART Grand Prix + 38,9
11 3 Sean Gelael Pertamina Prema Theodore Racing + 40,9
12 2 Tadasuke Makino Russian Time + 41,5
13 1 Artiom Markiełow Russian Time + 52,2
14 16 Arjun Maini Trident + 52,3
15 15 Roy Nissany Campos Vexatec Racing + 1:00,9
16 6 Nicholas Latifi DAMS + 1:17,1
17 21 Antonio Fuoco Charouz Racing System + 1 okr.
NSK 11 Maximilian Günther BWT Arden  
NSK 17 Alessio Lorandi Trident  
NSK 10 Ralph Boschung MP Motorsport  
Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka