Formuła 2 wykorzysta starty lotne podczas dwóch najbliższych rund

Formuła 2 wykorzysta starty lotne podczas dwóch najbliższych rund FIA Formula 2

Oba wyścigi weekendów Mistrzostw Formuły 2 na torach Red Bull Ring oraz Silverstone rozpoczną się za samochodem bezpieczeństwa. Jest to reakcja serii na powtarzające się problemy ze sprzęgłami i pozostawanie aut na polach startowych.

Choć od czasu wprowadzenia nowego na ten sezon samochodu minęło już pięć weekendów wyścigowych, organizatorzy wciąż muszą zajmować się problemami wieku dziecięcego, z czego najpoważniejszym są sprzęgła. Po pierwszych dwóch rundach wprowadzono poprawki, które zminimalizowały problem pozostawania aut na starcie podczas kolejnych rund, lecz sytuacja powtórzyła się podczas ostatniego weekendu w Paul Ricard.

Jako że seria jest w trakcie serii trzech rund tydzień po tygodniu, wprowadzenie zmian technicznych nie stanowi realnej opcji. W związku z tym na torach we Spielbergu oraz Northamptonshire wyścigi będą rozpoczynane za samochodem bezpieczeństwa – ten zjedzie po jednym okrążeniu, a stawka przystąpi do rywalizacji ze startu lotnego.

„Nie jest to idealne rozwiązanie, ale bezpieczeństwo kierowców jest dla nas najważniejsze” – powiedział szef Formuły 2 Bruno Michel. „Nie mamy czasu aby przetestować i zatwierdzić trwałe rozwiązanie problemów ze startami, dlatego FIA uznała to za najlepsze rozwiązanie. Pozwoli nam to pracować nad rozwiązaniem, tak aby od rundy w Budapeszcie wszystko powróciło do normy”.

Źródło: fiaformula2.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka