Kary po sprincie Formuły 2 w Monako

Kary po sprincie Formuły 2 w Monako Andy Hone / FIA Formula 2

Po wyścigu sprinterskim na ulicach Monako, sędziowie podjęli decyzję o nałożeniu kar czasowych na zwycięzcę wyścigu Antonio Fuoco, a także na Lando Norrisa i Roberto Merhiego.

W przypadku Fuoco oraz Norrisa doszło do złamania przepisów obowiązujących podczas wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Dwójka kierowców, która przejechała linię mety odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu, pod koniec okresu VSC narzucili zbyt mocne tempo, w wyniku czego sędziowie do ich wyniku doliczyli zyskany na tym czas.

Do rezultatu Fuoco dopisano dodatkowe 0,8 sekundy, zaś Norris otrzymał karę czasową w postaci 1,1 sekundy, przez co w ostatecznym rozrachunku Brytyjczyk spadł na trzecie miejsce, promując na drugą lokatę Louisa Delétraza. Dzięki temu ekipa Charouz Racing System z drugiego wyścigu w Monako wywiozła dublet.

Oprócz tego stwierdzono, że w końcowej fazie wyścigu Merhi wyprzedził Arjuna Mainiego podczas samochodu bezpieczeństwa. Z tego powodu na kierowcę zespołu MP Motorsport nałożono karę czasową 5. sekund, w wyniku czego Hiszpan spadł na siódme miejsce – za Mainiego i Maximiliana Günthera.

Po karach Norris utrzymał pozycję lidera tegorocznego sezonu Formuły 2. Brytyjczyk wciąż przewodzi w klasyfikacji, mając na koncie 98 punktów.

Źródło: fiaformula2.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka