Markiełow wygrywa główny wyścig F2 w Monako

Markiełow wygrywa główny wyścig F2 w Monako Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Artiom Markiełow skorzystał na kolizji rywali, aby odnieść zwycięstwo w piątkowym wyścigu Formuły 2 na ulicach Monte Carlo. Rosjanin stanął na podium wraz z Seanem Gelaelem i Roberto Merhim.

Z pole position startował Alexander Albon, który utrzymał za sobą Nycka De Vriesa. Już po pierwszym okrążeniu na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a to za sprawą unieruchomionego samochodu Luki Ghiotto.

Po wznowieniu rywalizacji do przodu próbował się przebijać George Russell. Nieudany atak na Nireia Fukuzumiego w zakręcie Rascasse zakończył się jednak dla Brytyjczyka uderzeniem w bandę. Albon i De Vries podążali na czele stawki w niewielkim od siebie odstępie, aż do czasu kolejnego wyjazdu samochodu bezpieczeństwa na 11. okrążeniu, kiedy to zderzyli się Lando Norris i Ralph Boschung.

Dwójka liderów próbowała jednocześnie zjechać do boksów pod żółtymi flagami, w wyniku czego doszło pomiędzy nimi do kolizji – De Vries uderzył w tył samochodu Albona i obrócił go na wjeździe do alei serwisowej.

Po tym incydencie prowadzenie zyskał Markiełow, który jechał przed Arjunem Mainim, Jackiem Aitkenem, Nireiem Fukuzumim oraz Gelaelem, będącym pierwszym kierowcą mającym za sobą obowiązkową zmianę opon.

Gdy wyścig został wznowiony, Markiełow szybko zabrał się do budowania przewagi i w momencie swojego zjazdu był o ponad 17 sekund nad Gelaelem, dzięki czemu powrócił na tor o niecałe dwie sekundy przed nim.

Dysponując świeższymi oponami, Rosjanin odjechał do Gelaela i przekroczył linię mety z komfortową przewagą nad swoim głównym rywalem. Jako trzeci na finiszu zameldował się Mehri, który pokonał Louisa Deletraza, Mainiego i Norrisa. Siódmy był Jack Aitken, a pole position do drugiego wyścigu zapewnił sobie Antonio Fuoco.

Do wyścigu nie przystąpił Sérgio Sette Câmara, który złamał rękę w wypadku pod koniec czwartkowych kwalifikacji.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 1 Artiom Markiełow Russian Time 42 okr.
2 3 Sean Gelael Pertamina Prema Theodore Racing + 10,713
3 9 Roberto Merhi MP Motorsport + 15,489
4 20 Louis Delétraz Charouz Racing System + 19,236
5 16 Arjun Maini Trident + 20,135
6 19 Lando Norris Carlin + 20,637
7 7 Jack Aitken ART Grand Prix + 21,986
8 21 Antonio Fuoco Charouz Racing System + 23,855
9 6 Nicholas Latifi DAMS + 24,861
10 12 Nirei Fukuzumi BWT Arden + 30,944
11 11 Maximilian Günther BWT Arden + 31,532
12 15 Roy Nissany Campos Vexatec Racing + 49,749
13 17 Santino Ferrucci Trident + 1:21,771
14 2 Tadasuke Makino Russian Time + 3 okr.
NSK 5 Alexander Albon DAMS  
NSK 4 Nyck de Vries Pertamina Prema Theodore Racing  
NSK 10 Ralph Boschung MP Motorsport  
NSK 8 George Russell ART Grand Prix  
NSK 14 Luca Ghiotto Campos Vexatec Racing  
NSK 18 Sérgio Sette Câmara Carlin  
Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka