Sette Câmara zdyskwalifikowany

Sette Câmara zdyskwalifikowany FIA Formula 2

Kierowca zespołu Carlin Sergio Sette Câmara został zdyskwalifikowany i tym samym pozbawionym drugiego miejsca w sprinterskim wyścigu Formuły 2 na ulicach Baku.

Brazylijczyk przekroczył linię mety, ale zatrzymał się kilka zakrętów dalej z powodu braku paliwa. O ile sam fakt, iż samochód nie dotarł samodzielnie do parku zamkniętego nie był problemem, podczas badania technicznego wykazano, że w zbiorniku paliwa pozostało mniej niż wymagane 0,8 kg potrzebne do pobrania próbki.

„Stwierdzono, że ekipa Carlin nie dopełniła obowiązku pozostawienia w zbiorniku przynajmniej 0,8 kg w celu pobrania próbki do badań technicznych. W konsekwencji, Sergio Sette Câmara został zdyskwalifikowany z wyników sprintu, a jako powód uznaje się złamanie regulaminu technicznego. Tym samym Nyck de Vries awansował na drugie miejsce, Nicholas Latifi na trzecie miejsce, a pozostali awansowali o pozycję. Ostatnim kierowcą, który zdobył punkt jest Raph Boschung”.

Sette Câmara spadł w związku z tym na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem jest Lando Norris, z 14-punktową przewagą nad Alexandrem Albonem.

Źródło: fiaformula2.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka