Albon wygrywa emocjonujący wyścig w Baku

Albon wygrywa emocjonujący wyścig w Baku FIA Formula 2

Alex Albon wygrał pierwszy wyścig Formuły 2 na ulicach Baku. Reprezentant ekipy DAMS pokonał Jacka Aitkena oraz Antonio Fuoco.

Startujący z pole position Albon już na pierwszych metrach utracił prowadzenie na rzecz George’a Russela, lecz odzyskał je na hamowaniu do trzeciego zakrętu. Podobnie jak podczas rundy w Bahranie, nie wszyscy kierowcy przystąpili jednocześnie do rywalizacji – na polach startowych pozostali Jack Aitken i Roberto Mehri, lecz pozostali na okrążenia lidera.

Już w pierwszym zakręcie swój wyścig zakończył Louis Deletraz, uderzony przez Seana Gelaela i posłany w kierunku Maximiliana Günthera, który to wycofał się kilka okrążeń później. Nieco dalej, rozbił się jadący na trzecim miejscu Luca Ghiotto, co spowodowało wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Rywalizacja została wznowiona na piątym okrążeniu i ponownie Russell próbował ataku na lidera, lecz Albon skutecznie utrzymywał go za sobą. Wobec tego, Brytyjczyk jako jeden z pierwszych zjechał na swój obowiązkowy pit-stop – w tym gronie znaleźli się również Santino Ferrucci, Norris oraz Nicholas Latifi. W odpowiedzi na strategię rywali, Albon zjechał na zmianę opon okrążenie później. Duży tłok w alei serwisowej sprawił jednak, że powrócił on na tor za Russelem.

Kolejna neutralizacja miała miejsce na 18. okrążeniu, kiedy to w trzecim zakręcie rozbił się Roy Nissany. Tuż po zjeździe samochodu bezpieczeństwa Nyck de Vries wywiózł na zewnętrzną pierwszego zakrętu prowadzącego Russella, przez co obaj wykluczyli się z walki o zwycięstwo. Na zaistniałej sytuacji skorzystał Antonio Fuoco, za którym znaleźli się Albon i Sergio Sette Camara.

Po problemach na starcie, na czwarte miejsce przebił się Aitken, a na 23. okrążeniu wyprzedził on Brazylijczyka i znalazł się w pierwszej trójce. Na kolejnym kółku Albon odebrał prowadzenie z rąk Fuoco, który do końca wyścigu uległ także Aitkenowi.

Sette Camara dojechał do mety na czwartym miejscu, przed Latifim, Norrisem, Ralphem Boschungiem, Mehrim, Tadasuke Makino i Gelaelem.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 5 Alexander Albon DAMS 29 okr.
2 7 Jack Aitken ART Grand Prix + 1,992
3 21 Antonio Fuoco Charouz Racing System + 2,958
4 18 Sérgio Sette Câmara Carlin + 5,846
5 6 Nicholas Latifi DAMS + 7,099
6 19 Lando Norris Carlin + 7,612
7 10 Ralph Boschung MP Motorsport + 12,698
8 9 Roberto Merhi MP Motorsport + 14,324
9 2 Tadasuke Makino Russian Time + 15,619
10 3 Sean Gelael Pertamina Prema Theodore Racing + 20,826
11 17 Santino Ferrucci Trident + 45,720
12 8 George Russell ART Grand Prix + 59,009
13 12 Nirei Fukuzumi BWT Arden + 1:55,517
NSK 4 Nyck de Vries Pertamina Prema Theodore Racing  
NSK 1 Artiom Markiełow Russian Time  
NSK 15 Roy Nissany Campos Vexatec Racing  
NSK 16 Arjun Maini Trident  
NSK 11 Maximilian Günther BWT Arden  
NSK 14 Luca Ghiotto Campos Vexatec Racing  
NSK 20 Louis Delétraz Charouz Racing System  
Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka