Günther najszybszy na zakończenie testów Formuły 2

Günther najszybszy na zakończenie testów Formuły 2 FIA Formuła 2

Podopieczny Mercedesa Maximilian Günther uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas ostatniego dnia testów Formuły 2 w Bahrajnie.

Niemiec, który w nadchodzącym sezonie przedsionka Formuły 1 zadebiutuje w barwach Arden International, swój najlepszy wynik wykręcił w pierwszej godzinie dzisiejszych jazd – później zespoły skupiły swoją uwagę na tempie wyścigowym na długich przejazdach. Drugi czas uzyskał Louis Deletraz, tracąc do czasu Günther 0,302 sekundy. Czołową trójkę uzupełnił drugi z podopiecznych Mercedesa George Russell.

Jack Aitken, który uplasował się na czwartej pozycji, był autorem jeden z trzech czerwonych flag po zatrzymaniu się w ósmym zakręcie. Piąty czas uzyskał Sergio Sette Camara, zaś za jego plecami znaleźli się Tadasuke Makino oraz Arjun Maini. Ósme miejsce zajął Luca Ghiotto, a czołową dziesiątkę uzupełnili Alexander Anbon oraz Nirei Fukuzumi. Na dalszych pozycjach znaleźli się między innymi Antunio Fuoco oraz Lando Norris.

Dwie pozostałe czerwone flagi spowodowali Artiom Markiełow oraz Ralph Boschung, którzy zatrzymali swoje samochody odpowiednio w 13 i 15 zakręcie toru Sakhir.

Sezon Formuły 2 rozpocznie się za dwa tygodnie również na tym torze, gdzie zostanie rozegrane Grand Prix Bahrajnu Formuły 1.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka