Norris najszybszy na otwarcie testów F2

Norris najszybszy na otwarcie testów F2 FIA Formula 2

We francuskim Le Castellet rozpoczęły się przedsezonowe testy Mistrzostw Formuły 2. Najszybszym zawodnikiem był podopieczny McLarena Lando Norris. Reprezentant zespołu Carlin ustanowił czas 1:43,095, pokonując w ten sposób Nycka De Vriesa oraz swojego zespołowego kolegę Sergio Sette Camarę.

Poranna sesja odbywała się na mokrym torze i przez cały jej czas żaden z kierowców nie zdecydował się przejechać okrążenia na oponach typu slick. Najlepsze czasy padały zatem w sesji popołudniowej – i tak, na początku stawce przewodził Brytyjczyk Jack Airken, a po pierwszej godzinie na prowadzeniu był De Vries.

Po krótkiej czerwonej fladze w połowie sesji, Norris jako pierwszy zszedł poniżej 1:44. Przez chwilę prowadzenie odebrali mu jeszcze Luca Ghiotto oraz De Vries, na 20 minut przed końcem sesji Norris odzyskał pierwsze miejsce z wynikiem 1:43,095. W ostatnich minutach sesji szybsze okrążenie próbował jeszcze przejechać De Vries, lecz musiał zadowolić się drugim czasem. Za tą dwójką uplasował się Sette Camara, a pierwszą piątkę uzupełnili Ghiotto oraz George Russell.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F2

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka