Norris wystartuje w pełnym sezonie Formuły 2

Norris wystartuje w pełnym sezonie Formuły 2 FIA Formuła 2

Zespół Carlin potwierdził, że w barwach ekipy w przyszłym roku jeździć będą wspierany przez McLarena mistrz Formuły 3 Lando Norris oraz Sergio Sette Câmara.

Norris sięgnął po tytuł F3 w swoim debiutanckim sezonie w tej serii i oczekiwano, że pozostanie w Carlinie, który powróci do Formuły 2 po startach w tej serii (znanej jako GP2) w latach 2011-2016. Z kolei Sette Câmara zajmuje 12 miejsce w klasyfikacji F2.

„W 2018 roku bez wątpienia zamierzam osiągnąć sukces poprzez wygrywanie wyścigów. Sezon 2018 będzie także wielkim rokiem nauki – zdobywanie doświadczenia na temat zwiększonej mocy i ulepszonej aerodynamiki, opon [Pirelli], obowiązkowych pit-stopach i rywalizacji na nowych torach. Będzie to rok edukacyjny – będę nowym kierowcą Formuły 2, zaś Carlin powróci po roku przerwy od startów w tej serii. Będę również walczył przeciwko bardzo doświadczonym zawodnikom F2. Mam nadzieję, że korzyścią dla nas będzie fakt, że w sezonie 2018 pojawi się nowo zaprojektowany samochód [Dallary] po raz pierwszy od 2011 roku” – powiedział Norris.

Z kolei Sette Câmara dodał: „Podpisanie kontraktu z Carlinem jest czymś niesamowitym. To świetny zespół i wiem, że będzie znajdował się na szczycie. Mam już doświadczenia z Carlinem z Makau z 2016 roku i ukończenie tak ważnego wyścigu na trzeciej pozycji było świetną sprawą. Atmosfera wewnątrz zespołu, pomiędzy kierowcami, mechanikami i inżynierami jest po prostu fajna i pozytywna. Nie mogę doczekać się spędzenia sezonu z ekipą w tak dużych mistrzostwach. Posiadanie tak mocnego zespołowego kolegę, jakim jest Lando, naprawdę motywuje”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Carlin

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka