Gelael dołącza do Premy

Gelael dołącza do Premy Prema

Indonezyjski kierowca Sean Gelael będzie reprezentować zespół Prema w sezonie 2018 Formuły 2. Będzie to drugi sezon 21-latka w serii stanowiącej przedsionek dla Formuły 1.

Gelael rozpoczął swoją karierę w wyścigach samochodowych w 2012 roku, a jego największym sukcesem było trzecie miejsce na koniec sezonu 2015/2016 Azjatyckiej Serii Le Mans. Do Formuły 2 dołączył w sezonie 2016. Jak dotąd wywalczył on tylko jedno podium dla zespołu Campos Racing.

„Jazda dla tak znakomitego zespołu o tak bogatej historii to wspaniała okazja dla każdego kierowcy” – powiedział Gelael. „Mam nadzieję, że zbudujemy wspólnie coś ważnego. Rozpoczniemy od mocnego uderzenia podczas posezonowych testów w Yas Marina, by nabrać w ten sposób rozpędu. W nowym sezonie wszystko będzie nowe, włącznie z samochodem. Jestem podekscytowany z wykonania kolejnego kroku w mojej karierze i mam nadzieję na osiągnięcie dobrych wyników”.

Gelael miał okazję testować w tym roku samochód Formuły 1 zespołu Toro Rosso.

Źródło: fiaformula2.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka