Opublikowano listę zespołów Formuły 2

Opublikowano listę zespołów Formuły 2 FIA Formula 2

Mistrzostwa Formuły 2 opublikowały listę jedenastu zespołów, które wezmą udział w przyszłorocznej edycji serii towarzyszącej F1. Organizatorzy zakładają możliwość dołączenia do stawki dwunastej ekipy.

Zespoły Formuły 2 2018:

Arden International
ART Grand Prix
Campos Racing
Carlin
Charouz Racing System
DAMS
Fortec Motorsports
MP Motorsport
PREMA Racing
Racing Engineering
Trident

Na liście znalazło się osiem zespołów, które były reprezentowane w tegorocznych mistrzostwach. Z rywalizacji wycofały się ekipy Russian Time i Rapax, lecz zostało to zrekompensowane przez dołączenie Carlin, Fortec Motorsport oraz Charouz Racing System.

Brytyjski zespół Carlin rozszerza swoją działalność w Europie, pomimo skupienia się w ostatnich latach na działalności za oceanem – sugeruje się bowiem ich dołączenie do stawki IndyCar. Fortec Motorsport to kolejny brytyjski zespół doświadczony w wyścigach samochodów jednomiejscowych, a Charouz Racing System to czeska ekipa, znana z występów w 24h Le Mans.

„Cieszymy się z ogłoszenia stawki na sezon 2018” – powiedział szef Formuły 2 Bruno Michel. „Zdecydowaliśmy się być lojalni wobec większości obecnych ekip, które znają naszą serię i stanowią cenną pomoc dla młodych kierowców. Cieszymy się, że możemy powitać Carlin, Fortec oraz Charouz, którzy po raz pierwszy zakosztują nowego samochodu na sezon 2018 podczas pierwszych testów, których data wkrótce zostanie opublikowana”.

„Wiele znakomitych zespołów wyraziło zainteresowanie dołączeniem do naszych mistrzostw, w związku z czym jesteśmy otwarci na powiększenie stawki do dwunastu ekip przed końcem tego roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F2

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka