Ghiotto ukarany, Fuoco zwycięzcą głównego wyścigu F2 na Monzy

Ghiotto ukarany, Fuoco zwycięzcą głównego wyścigu F2 na Monzy FIA Formuła 2

Antonio Fuoco okazał się być zwycięzcą wyścigu głównego Formuły 2 na torze Monza po tym, jak Luca Ghiotto otrzymał karę czasową za ścięcie szykany w końcówce wyścigu.

Ghiotto jako pierwszy kierowca przekroczył linię mety szalonego wyścigu serii towarzyszącej F1, który rozpoczął się z 2,5-godzinnym opóźnieniem z powodu ulewnych opadów deszczu, które wymusiły na organizatorach zmianę rozkładu.

Ghiotto, który ruszał z 11. pola, wykorzystał okres samochodu bezpieczeństwa, aby zbliżyć się do liderów wyścigu – Nycka de Vriesa i Charlesa Lelcerca. Na ostatnim okrążeniu Włoch wyjechał jednak szeroko w szykanie Rettifilo w trakcie walki z de Vriesem, powracając na tor przed rywalami. Nie miał on szansy na oddanie swojej pozycji, ponieważ de Vries oraz Leclerc zderzyli się ze sobą na wyjściu z szykany szykanie, w wyniku czego lider F2 wylądował w barierach, tracąc szansę na dobry wynik.

Włoch pozostał już do samej mety na czele, zaś Fuoco dojechał na drugiej pozycji. Po wyścigu sędziowie przyjrzeli się ścięciu szykany przez Ghiotto, wręczając mu karę doliczenia 5 sekund do końcowego wyniku. W wyniku tego włoski kierowca spadł na czwarte miejsce i ostatecznie zwycięstwo przypadło Fuoco, dla którego to pierwszy triumf w tej serii. Ghiotto stracił także punkty za najszybsze okrążenie, które zostało ustanowione właśnie dzięki ścięciu szykany.

Na drugie miejsce awansował Nobuharu Matsushita, zaś na najniższym stopniu podium znalazł się Nicholas Latifi, który otrzymał także dodatkowe punkty za najszybsze kółko wyścigu.

Alexander Albon otrzymał z kolei karę doliczenia 10. sekund do jego końcowego wyniku – sędziowie uznali go za winnego kolizji z Normanem Nato na finałowym okrążeniu. Albon w wyniku tego spadł z piątej na czternastą pozycję. Na de Vriesa również została nałożona kara – w tym przypadku był to przejazd przez aleję serwisową za spowodowanie kolizji z Leclercem, który została zamieniony na karę czasową 20. sekund.

Źródło: gpupdate.net

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka