Settle Camara z pierwszym zwycięstwem w karierze

Settle Camara z pierwszym zwycięstwem w karierze FIA Formula 2

Sergio Settle Camara odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w Formule 2. Zakończony za samochodem bezpieczeństwa wyścig na podium ukończyli także Nyck De Vries i Luca Ghiotto.

Po wczorajszym wyścigu Formuły 2 nie wszystko było jeszcze jasne. Pierwsze werdykty sędziów mówiły o karach 5. sekund dla Olivera Rowlanda i Artem Markelova za zbyt zaciętą walkę z ostatniego okrążenia, jednakże późnym wieczorem nadeszła jeszcze bardziej miażdżąca wiadomość.

W samochodach Charlesa Leclerca i Olivera Rowlanda za bardzo starła się podłoga. Jako że jej grubość nie mieściła się w regulaminowych widełkach, obaj zawodnicy zostali wykluczeni z wyników wczorajszego wyścigu. Zwycięzcą został więc Artem Markelov, a na podium stanęli jeszcze Luca Ghiotto i Antonio Fuoco

Norman Nato nie ruszył najlepiej z pole position które ostatecznie przypadło mu po wczorajszym wyścigu, a na prowadzenie przebił się startujący z 3. miejsca Sergio Settle Camara. Na drugim miejscu pozostał Nyck De Vries, a na trzecie spadł Nato.

W miarę zadowolony mógł być również Roberto Merhi, który podróżował na czwartej pozycji, wyprzedzając Ghiotto, Malję, Fuoco i Markelova.

Najwięcej działo się jednak w końcówce stawki, gdzie walkę toczyli Oliver Rowland i Charles Leclerc. Po czterech okrążeniach Leclerc był już 10., podczas gdy Rowland podróżował na 13. pozycji.

Charles przebijał się przez stawkę jak czołg. Dojechanie do punktowanej ósemki nie było zbyt dużym wyzwaniem i dopiero wtedy zaczęło się dla niego prawdziwe ściganie. Monakijczyk szybko włączył się do walki Markelova i Fuoco, w której pierwszym przegranym okazał się Fuoco. Markelov był już nieco trudniejszym rywalem, ale również uległ liderowi mistrzostw po kilku próbach. Taki sam los spotkał też Roberto Merhiego.

W międzyczasie kolejne pozycje nadrobił także Oliver Rowland. Reprezentant DAMSu stracił nieco czasu za plecami Santino Ferrucciego, ale gdy tylko uporał się z Amerykaninem, powrócił do odpowiedniego rytmu wyprzedzania i na 14. okrążeniu mógł pochwalić się już 8. pozycją i 1 punktem.

Na 15. okrążeniu bardzo poważnemu wypadkowi uległ Nobuharu Matsushita, który przy próbie wyprzedzania Seana Gelaela stracił na zakręcie Radillon bardzo dużo przedniego docisku, co zaowocowało też utratą przyczepności i potężnym uderzeniem w bandę. Od samochodu Japończyka oderwały się koła, ale sam kierowca na szczęście wyszedł z wypadku cało. Sędziowie od razu wypuścili na tor samochód bezpieczeństwa.

Okres neutralizacji trwał już do samego końca rywalizacji, przez co Sergio Settle Camara odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 2. Na podium znaleźli się jeszcze Nyck De Vries i Luca Ghiotto, który na kilka sekund przed wypadkiem Matsushity zdołał wyprzedzić Normana Nato..

Oto pełne wyniki dzisiejszego wyścigu:

P Nr Kierowca Zespół Czas
1 14 Sérgio Sette Câmara MP Motorsport  18 okr.
2 3 Nyck de Vries Racing Engineering + 0,623
3 5 Luca Ghiotto RUSSIAN TIME + 2,403
4 20 Norman Nato Pertamina Arden + 3,109
5 1 Charles Leclerc PREMA Racing + 3,820
6 19 Roberto Merhi Rapax + 4,894
7 2 Antonio Fuoco PREMA Racing + 5,448
8 9 Oliver Rowland DAMS + 5,828
9 10 Nicholas Latifi DAMS + 6,690
10 17 Santino Ferrucci Trident  + 9,202
11 4 Gustav Malja Racing Engineering + 9,629
12 18 Louis Delétraz Rapax + 10,556
13 11 Ralph Boschung Campos Racing + 10,865
14 15 Jordan King MP Motorsport + 11,095
15 16 Nabil Jeffri Trident + 12,070
16 12 Robert Vișoiu Campos Racing + 13,709
17 21 Sean Gelael Pertamina Arden + 14,121
18 8 Alexander Albon ART Grand Prix + 47,543
NSK 7 Nobuharu Matsushita ART Grand Prix DNF
NSK 6 Artiom Markiełow RUSSIAN TIME DNF 
Wojtek Paprota

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka