Berthon rozstaje się z Aguri

Były kierowca GP2, Nathanael Berthon odchodzi z zespołu Aguri i nie wystartuje podczas czawrtej rundy Formuły E, ePrix Buenos Aires w Argentynie.

Francuz startował w ekipie od początku sezonu, zaliczając dobry debiut w Pekinie, gdzie zajął ósme miejsce. Nie potrafił jednak dorównać kroku swojemu koledze z zespołu, Antonio Felixowi da Coscie.

Szef zespołu Aguri, Mark Preston skomentował odejście Berthona: „Chcielibyśmy podziękować Nathanaelowi za poświęcenie dla zespołu. Życzymy mu dalszych sukcesów w przyszłości. Teraz musimy skupić się na znalezieniu odpowiedniego zastępstwa”.

Sam kierowca twierdzi, że chce pozostać w serii. „Jeszcze nigdy nie czułem takiej determinacji, żeby tu zostać i kontynuować moją karierę w Formule E. Dziękuję zespołowi za wprowadzenie do serii. Jestem pewien, że wystartuję podczas ePrix Paryża w kwietniu”.

Zespół Aguri zaliczył udany start sezonu, punktując w każdej rundzie, zajmując szóste miejsce w klasyfikacji. Władze zespołu mają ogłosić następcę Francuza w tym tygodniu. Wśród kandydatów wymieniani są: Salvador Duran, który na początku sezonu rozstał się z zespołem Trulli, a także testujący rok temu z zespołem Tom Dillman i Nicolas Lapierre.

Źródło: fiaformulae.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze