Villeneuve zastąpiony przez Conwaya w Venturi

Mike Conway dołącza do zespołu Venturi, zastępując Jacquesa Villeneve'a od rundy w Argentynie.

Brytyjski kierowca będzie partnerował Stéphane'owi Sarrazinowi podczas ePrix Buenos Aires, po tym jak zespół opuścił Jacques Villeneuve. Według oficjalnych informacji, mistrz świata F1 z 1997 roku oraz Venturi rozeszli się za porozumieniem stron.

Conway ma już doświadczenie z samochodem Formuły E, reprezentując podczas przedsezonowych testów zespół Dragon Racing. Runda w Argentynie będzie natomiast jego pierwszym startem w wyścigu elektrycznej serii.

„Venturi jest jednym z najlepszych zespołów w stawce Formuły E. To świetna wiadomość, że mogę z nim współpracować. Sama seria jest unikatowa. Nabiera tempa i przyciąga coraz więcej producentów, którzy chcą pokazać swoją technologię, zatem jestem podekscytowany mogąc startować w tej serii” - powiedział Brytyjczyk.

Mike Conway znany jest ze swoich osiągnięć na torach ulicznych, niejednokrotnie wygrywając w Makau, Long Beach czy Monako. „Zawsze lubiłem jeździć po torach ulicznych. Różnorodna przyczepność i nierówna nawierzchnia toru sprawiają, ze wyścigi są bardzo ciekawe” – stwierdził.

Nowi partnerzy zespołowi doskonale się znają, bowiem Conway i Sarrazin dzielą jeden fotel w zespole Toyoty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Źródło: fiaformulae.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze