Bez wzrostu mocy w kolejnym sezonie

Formuła E pozostanie przy tegorocznych wartościach mocy maksymalnej i dostępnej ilości energii w sezonie 2016/17.

Wydany w środę przez FIA, nowy regulamin techniczny dla serii głosił, że od przyszłego sezonu moc maksymalna samochodów elektrycznych wzrośnie w trybie kwalifikacyjnym z 200kW do 250kW. Zapis został zmieniony i według poprawionych regulacji moc samochodów pozostanie na poziomie 200kW, a kierowcy będą mieli do dyspozycji 28kWh energii.

Brak zmian gryzie się z pierwszym założeniem twórców serii, które mówiło, iż od trzeciego sezonu startów moc i ilość energii będą wzrastały z każdym kolejnym rokiem. Decyzja o pozostaniu przy obecnych parametrach jest argumentowana „dogłębnym przeanalizowaniem wydajności baterii oraz kosztów rozwoju technologii”.

Władze serii podkreślają, że moc zostanie zwiększona w sezonie czwartym do 220kW, a w sezonie piątym do 250kW. Pierwsze plany mówiły o mocy maksymalnej na poziomie 300kW właśnie w piątym sezonie startów serii, jednak nie wiadomo czy i kiedy taki pułap zostanie osiągnięty.

Pozostałe regulacje nie podległy zmianie. Minimalna waga samochodów zmniejszona została o 8kg, a maksymalna masa baterii zwiększona o 30kg i będzie wynosić 230kg. Zwiększona została dodatkowo moc odzysku energii podczas hamowania z 100kW, do 150kW.

Źródło: autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze