Były kierowca m. in. Formuły 1, Jaime Alguersuari ogłosił, że przechodzi na motorsportową emeryturę. Powodem takiej decyzji według Hiszpana miała być utrata pasji do sportu.

25-latek, który w sezonach 2009-2011 startował w F1 w barwach zespołu Toro Rosso, musiał przerwać udział w mistrzostwach Formuły E przed końcem sezonu po tym, jak podczas wyścigu w Moskwie wystąpiły problemy zdrowotne. Przeszedł on szereg testów medycznych, które na szczęście nic złego nie wykazały. Jak poinformował jednak na konferencji prasowej, że nie wróci już do sportu.

„Potrzebuję zmiany. Straciłem miłość do tej dziewczyny [chodzi o motorsport]. Mam 25 lat i zdecydowałem się rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Nie jest to smutny dzień. Odczuwałem przyjemność z jazdy, jednak teraz nie mam bzika na punkcie wyścigów. Dlatego też zdecydowałem się na ten krok. Obecnie nie jestem już tego częścią, jednak na razie nie mogę powiedzieć, że to ostateczny koniec” – powiedział Alguersuari.

Hiszpan zadebiutował w Formule 1 w wieku 19 lat. Po rozbracie z królową sportów motorowych wystartował w inauguracyjnym sezonie Formuły E w zespole Virgin, ostatecznie zajmując 15 pozycję w klasyfikacji mistrzostw.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race