Większa moc, głosowanie FanBoost w trakcie wyścigu i neutralizacja wśród nowości w Formule E

Przed drugim sezonem Formuły E nastąpi szereg zmian związanych z organizacją wyścigów.

  • jedną z najważniejszych zmian jest zaliczanie wszystkich wyścigów do klasyfikacji generalnej serii, zrezygnowano zatem z wykreślania najsłabszego wyniku na koniec sezonu.
  • w przepisach sportowych wprowadzono również nowy przepis ograniczający liczbę zmian kierowców w trakcie sezonu do dwóch.
  • Nowy wygląd zyskają kwalifikacje, w których najlepszych pięciu kierowców będzie rywalizować w nowej sesji superpole o pierwsze miejsca na starcie, wzorem WTCC.
  • moc samochodów w trakcie wyścigów wzrośnie do 170 kW, z kolei w kwalifikacjach pozostanie na poziomie 200 kW.
  • wyścig będzie mógł zostać zneutralizowany bez konieczności użycia samochodu bezpieczeństwa poprzez ogłoszenie żółtej flagi na całym torze (Full Course Yellow), podobnie jak w innych seriach FIA.
  • głosowanie FanBoost zostanie przedłużone aż do otwarcia okna serwisowego

Dodatkowo, zmieniono zasadę działania FanBoost, by była określona za pomocą energii do wykorzystania, a nie wzrostu limitu mocy na określony czas, umożliwiając zespołom wydłużenie jego działania kosztem maksymalnej mocy, jednak cała energia musi zostać wykorzystana za jednym razem, nie można więc zachować części energii do ponownego użycia.

Michelin został również ogłoszony dostawcą opon na trzy kolejne sezony - od sezonu trzeciego do piątego, mającego miejsce w latach 2018-2019.

Zatwierdzono także nową wersję kalendarza na drugi sezon, w którym o tydzień później przesunięty został inauguracyjny wyścig w Pekinie, ponieważ tor wokół basenu olimpijskiego uniemożliwiałby jego działanie w trakcie zaplanowanych na ten czas zawodów. Kontrowersje wzbudza także wyścig w Londynie, który może nie odbyć się w parku Battersea w związku z niezadowoleniem mieszkańców przez zamknięcie go na okres trzech tygodni.

R Data Wydarzenie Tor
1 24 października ePrix Pekinu Streets of Beijing
2 7 listopada ePrix Putrajayi Streets of Putrajaya
3 19 grudnia ePrix Punta del Este Streets of Punta del Este
4 6 lutego ePrix Buenos Aires Streets of Buenos Aires
5 12 marca TBA
6 2 kwietnia Long Beach ePrix Long Beach Street Circuit
7 23/24 kwietnia ePrix Paryża Streets of Paris
8 21 maja ePrix Berlinu Berlin-Tempelhof
9 4 czerwca ePrix Moskwy Streets of Moscow
10 2 lipca ePrix Londynu Battersea Park Circuit?
11 3 lipca

Źródło: fia.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze