Jaime Alguersuari, były kierowca Toro Rosso, został zmuszony do zawieszenia swojej kariery na czas nieokreślony z powodów problemów zdrowotnych.

Hiszpan przez trzy sezony startował w Formule 1 z ekipą Toro Rosso, dziesięciokrotnie finiszując w punktach. Najlepszym miejscem, na którym udało mu się uplasować była 7. pozycja w Grand Prix Włoch i Korei w roku 2011, który był jego ostatnim sezonem w królowej sportów motorowych.

W sezonie 2014/2015 Alguersuari występował w Formule E w zespole Virgin Racing. Na 11 rozegranych wyścigów, kierowca z Hiszpanii wystartował w dziewięciu rundach. Spowodowane było to problemami zdrowotnymi, które pociągnęły za sobą to, że FIA zawiesiła jego licencję.

„Jak dobrze wiecie, w czerwcu straciłem przytomność po wyścigu w Moskwie. Konsekwencją tego omdlenia jest to, że moja licencja została tymczasowo zawieszona, ponieważ FIA chce zagłębić się w badania medyczne” – wyjaśnił kierowa z Barcelony.

25-latek przeszedł testy, które nie dały jednoznacznej odpowiedzi na przyczynę jego problemów. Brak diagnozy spowodował, że Jaime Alguersuari musiał zdecydować o wycofaniu się z kolejnego sezonu Formuły E.

„W lipcu przeszedłem kilka testów, dalej nic nie wiadomo i ciągle czekam na końcową diagnozę. Z tego powodu muszę ogłosić, że niestety nie będę w stanie ścigać się z moim zespołem Virgin Racing w Mistrzostwach Formuły E w sezonie 2015/2016”  – ogłosił Alguersuari. „Chcę życzyć powodzenia mojemu zespołowi w kolejnym sezonie i podziękować wszystkim za wsparcie” – dodał Hiszpan.

Jaime Alguersuari poinformował swoich fanów, że decyzję o swojej przyszłości ogłosi we wrześniu.

Sezon 2014/2015 w Formule E Hiszpan zakończył na 13. miejscu z dorobkiem 30 punktów, tracąc do mistrza tej serii, Nelsona Piqueta Jr, 114 oczek. Najlepszym wynikiem Alguersuariego była 4. pozycja w ePrix w Buenos Aires.

Źródło: en.f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race