Układ toru w Long Beach zaprezentowany

Long Beach ePrix odbędzie się 4 kwietnia 2015 roku i będzie jednym z 10 wyścigów pierwszego sezonu elektrycznej serii wyścigowej.

Nowo powstała pętla będzie miała długość 2.1 km i składać będzie się z kilku długich prostych oraz siedmiu zakrętów. Kierowcy na torze będą poruszali się w kierunku ruchu wskazówek zegara. Ciekawym miejscem jest pierwszy zakręt, ponieważ od razu za nim jest kolejny, przez co powinniśmy tutaj doświadczyć dużą ilość wyprzedzeń. Kolejne zakręty mają kąt 90 stopni, a ostatni zakręt to ostry nawrót, który prowadzi na prostą startową.

„Long Beach ma zaszczyt być wśród elitarnego grona gospodarzy międzynarodowych zawodów FIA Formula E Championship” - powiedział burmistrz miasta Bob Foster, który jest właścicielem pojazdu elektrycznego i uznanym ekspertem w kwestiach energetycznych. „Long Beach ePrix przyniesie nowe pokolenie fanów wyścigów na kultowe ulice Long Beach”.

„Long Beach jest jednym z najbardziej znanych torów ulicznych na świecie. Jest to idealne miejsce dla Formuły E oraz do zaprezentowania innowacji i zrównoważonego rozwoju” – powiedział na temat toru Lucas di Grassi.

Podczas konferencji organizatorzy ogłosili również również, że wyścig w Long Beach będzie stanowić część programu Legacy, który daje bezpłatne wejście fanom, aby przyciągnąć uczniów i studentów z okolicy do nowej generacji sportów motorowych i promować przemysł pojazdów elektrycznych.

Pierwszy wyścig Formuły E odbędzie się 13 września na torze ulicznym w Pekinie.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league