Kuba Giermaziak w gronie kierowców Formuły E

Kilka tygodni przed inauguracją sezonu wyścigowego Porsche Supercup, Kuba Giermaziak otrzymał wyjątkowe zaproszenie do udziału w najnowszym projekcie twórców Formuły 1, występującego pod oficjalną nazwą FORMULA E.

Kierowca zespołu VERVA Racing Team, na co dzień znany z serii Porsche Supercup, odbywającej się na wybranych torach Formuły 1, jako jedyny Polak, dołączy do elitarnego grona Formula E Drivers’ Club. Członkostwo w Formula E Drivers’ Club to nie tylko prestiż, ale także  wyjątkowa szansa na udział w oficjalnych testach elektrycznym samochodem - przez wielu ocenianym jako technologia przyszłości.

„Możliwość udziału w tak innowacyjnym projekcie wyścigowym jak Formula E Drivers’ Club to dla mnie nie tylko duże wyróżnienie, ale też ogromna szansa rozwoju. Samochody elektryczne mogą stać się przyszłością motoryzacji. Tym bardziej jestem dumny, że zostałem wybrany do wąskiego grona zawodników – testerów tej nowoczesnej technologii. Ze sportowego punktu widzenia będą to, mam nadzieję, kolejne przejechane kilometry, które przyniosą również korzyść mojemu macierzystemu VERVA Racing Team. Przyznam, że nie mogę się już doczekać jazdy elektrycznym samochodem” – skomentował zaproszenie Kuba Giermaziak.

Udział Kuby Giermaziaka w projekcie daje mu szansę testowania Spark Renault SRT 01E Formula E Car - pojazdu zaprojektowanego przez Spark Racing Technologies we współpracy z konsorcjum firm takich jak m.in. Dallara, McLaren, Williams, Renault, czy Michelin. Zaproszenie do Formula E Drivers Club to możliwość promocji nie tylko dla kierowcy VERVA Racing Team, ale również dla Polski, jako kraju otwartego na nowe technologie.

Kalendarz nowopowstałej serii nie będzie kolidował z dotychczasowymi planami Kuby i pozwoli na połączenie startów w projekcie z udziałem w Porsche Supercup oraz amerykańskim cyklu wyścigów długodystansowych United SportsCar Championship.

Sezon Formula E startuje 13 września 2014 w Chinach, a zakończy się 27 czerwca 2015 w Londynie. Łącznie składać się będzie z 10 weekendów wyścigowych, głównie na torach ulicznych. W nowym projekcie weźmie udział około 20 kierowców w 10 zespołach. 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league