Beckmann zastąpi Lotterera w E-Prix Dżakarty

Zespół Avalanche Andretti ogłosił, że etatowy kierowca André Lotterer nie weźmie udziału w nadchodzącym wyścigu Formuły E o E-Prix Dżakarty. Jego miejsce za kierownicą Porsche 99X z numerem 36 zajmie kierowca rezerwowy ekipy David Beckmann.

Choć Lotterer dobrze rozpoczął sezon, od czwartego miejsca w E-Prix Meksyku, od tamtej pory jego najlepszym wynikiem była ósma lokata w pierwszym wyścigu w Berlinie. Niemiec spadł przez to na 13. miejsce w klasyfikacji generalnej i Porsche postanowiło, że jego czas będzie lepiej spożytkowany na przygotowaniach do wyścigu 24 godziny Le Mans, gdzie reprezentuje fabryczny zespół Porsche Penske Motorsport w czołowej klasie hipersamochodów.

Beckmann, który jest częścią zespołu Andretti Autosport od zeszłego sezonu, zaliczy swój debiut w elektrycznej serii wyścigowej podczas podwójnej rundy w stolicy Indonezji.

„Jestem niezmiernie wdzięczny za możliwość zastąpienia André i reprezentowania zespołu Avalanche Andretti w Dżakarcie” – powiedział Beckmann. „Formuła E to bardzo konkurencyjne mistrzostwa i jestem podekscytowany, że będę mógł pokazać swoje możliwości w tej wyjątkowej serii wyścigowej. Chciałbym podziękować Michaelowi Andrettiemu i zespołowi za zaufanie. Dam z siebie wszystko, aby zapewnić satysfakcjonujący dla wszystkich rezultat”.

Niemiec będzie partnerem zespołowym Jake’a Dennisa, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: andrettiautosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze